Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Matrace do postele

Čo pre vás znamená spánok? Sú dva typy ľudí. Tí, ktorí si idú večer ľahnúť včas, aby boli na druhý deň plný energie, svieži a schopný fungovať na 100%. A potom sú tu takí, ktorí idú spať neskoro, stačí im pár hodín a ráno dobijú chýbajúcu energiu silnou kávou. Jedny aj druhý v konečnom dôsledku počas dňa fungujú. No na naše zdravie to rozhodne priaznivo nevplýva. Čas a dĺžka spánku sú pre jeho kvalitu najdôležitejšie. No nemali by ste zanedbávať ani ďalšie faktory. Dôležité je myslieť aj na matrac do postele. Načo je dobré zamerať sa práve na matrac?

posteľ

Posteľ na kvalitu vášho spánku nemá takmer žiadny vplyv. Samozrejme, na luxusnej, dobre vyzerajúcej, kvalitnej posteli sa vám bude určite lepšie spať ako na lacnej, vŕzgajúcej verzii postele. Princíp spánku však spočíva v matraci, na ktorom ležíme celé tie hodiny. A tie hodiny ležania na nekvalitnom, vyležanom matraci môžu mať vplyv nielen na kvalitu nášho spánku, ale aj na náš zdravotný stav. Určite vám je známa bolesť hlavy či krčnej chrbtice hneď po prebudení. Či dokonca bolesť svalov a celého tela. Práve to ma na svedomí zle zvolený matrac.

matrac

Ako si vybrať správny matrac?

Prototyp ideálneho matraca neexistuje. Každý sme jedinečný, každý máme iný tvar tela, inú hmotnosť, iné požiadavky. Najmä naša hmotnosť je dôležitá aj pri výbere tvrdosti či výplne matraca. Takisto majú v dnešnej dobe oveľa väčšie možnosti aj alergici. Väčšina matracov je už vyrábaná z protialergického aloe vera či kokosového vlákna. Najlepší spôsob ako zistiť, aký matrac je pre vás vhodný je vyskúšať si ho na vlastnej koži. To vám umožní Segum. Navštívte predajňu matracov v Banskej Bystrici, Žiline, Bratislave či Senici. Máte už jasnú predstavu o vašom matraci do postele? V tom prípade navštívte priamo internetovú stránku Segum.sk a vyberte si z kategórie lacných ale aj luxusných matracov do postele.