Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Akú máte spotrebu domácnosti?

Nikto nechce platiť viac a ceny energií sú mnoho násobne vyššie. Odporučenie odborníkov svietiť či kúriť menej skutočne nie sú na mieste. Pri starších nehnuteľnostiach boli už aj do tohto zvyšovanie ceny za energie zbytočne vysoké. Zatiaľ čo v staršom veľkom rodinnom dome ste mesačne dokázali platiť aj stovky eur, pri novostavbách je veľký trend nízkonákladová domácnosť. Nízke náklady na vykurovanie či ohrev vody sú spôsobené starostlivo vyberanou technológiou a takisto dodržanými procesmi na zníženie spotreby energie v domácnosti. Pri novostavbách treba myslieť už na začiatku na to, akým spôsobom chcete domácnosť vykurovať či akú spotrebu chcete mať.

nehnuteľnosť

Nízka spotreba domácnosti znamená samozrejme aj vyššie vstupné investície. No po rokoch úspory nákladov sa vám táto investícia násobne vráti. Dôležité je nehnuteľnosť zatepliť, urobiť kvalitnú strechu a takisto aj zvoliť si do domácnosti vzduchotechniku, tepelné čerpadlo či podlahové kúrenie, ktoré sa vyznačujú oveľa nižšou spotrebou energie ako v prípade plynových či elektrických kotlov. Ak chcete skutočne ušetriť na spotrebe energie, môžete tak urobiť aj v prípade starších nehnuteľnosti. Rekonštrukcia v oblasti vykurovania sa oplatí v každom veku nehnuteľnosti. Na to, aby ste vedeli spotrebu svojej domácnosti budete potrebovať energetický certifikát budovy.

energetický certifikát

Každá spotreba domácnosti je zaznamenaná do certifikátu. Odborníci z certifikaciabudovy.sk vám pomocou kvalitných prístrojov v podobe termo kamery zistia presnú spotrebu vašej nehnuteľnosti a tým vašu nehnuteľnosť zaradia aj do energetickej triedy. Energetická trieda budovy je potrebná najmä pri kolaudácii. Po minulé roky pri kolaudácii problém s energetickou triedu nebol. Nová legislatíva určuje novostavbám, ktoré čaká kolaudácia, dodržať energetickú triedu budovy kategórie A0. Preto, ak potrebujete energetický certifikát budovy ku kolaudácii alebo chcete rekonštruovať staršiu nehnuteľnosť, obráťte sa na internetovú stránku certifikaciabudovy.sk.