Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Otvorte priestor balkóna

Balkón je prvá vec spolu s vchodovým priestorom, ktorú návšteva uvidí. Neohraničujte svoj balkón nemodernými a obmedzujúcimi plnými zábradliami. Balkón na dome či byte predstavuje určitú dizajnovú výzvu. Musí lahodiť oku a zapadať do prostredia nielen z vonkajšej strany ale aj z tej vnútornej. Záleží aj od vkusu samotného majiteľa nehnuteľnosti. Ako sa k tejto úlohe postaví. Balkón môže mať rôzne rozmery a predispozície. Niekedy je to iba menší priestor, kam sa zmestia v podstate iba menšie dekoračné kvetináče. Iný prípad je ale balkón väčších rozmerov. S bohatším priestorom sa dá naozaj pekne vyhrať a zapracovať do neho nielen miesto na sedenie či malé grilovanie ale aj doplnky ako rastliny alebo relaxačný priestor pre naozajstný oddych. Ku každému balkónu neodmysliteľne patrí zábradlie. Je to jeden z bezpečnostných prvkov a dotvára celkový dojem balkóna.

ohraničené balkóny sú stiesnené

Rozhodli ste sa ísť komerčným smerom a zvolili ste si kovové zábradlie? Alebo ste stavili na minuloročné trendy a kov ste skombinovali s plastovými tabuľami ako je možné vidieť na viacerých bytových domoch nielen v Bratislave. Možností je neuveriteľne veľa a naozaj závisí iba od vkusu zákazníka. Faktom ale ostáva, že zle zvoleným typom zábradlia môžete koncepciu balkóna pokaziť. Nesprávne zvolená farba či materiál nemusia priniesť očakávanú harmóniu s prostredím. Niektoré zábradlia dokonca pri nesprávne zvolených doplnkoch opticky balkón zmenšia. Tak vytvoria stiesnenejší pocit a tomu sa chceme vyhnúť. Priestor musí dýchať a poskytovať nám rozhľad do priestoru. Ten potom pôsobí opticky väčším dojmom. Zároveň prináša čerstvý pohľad na naše okolie. Pre otvorenie priestoru sa využíva hlavne sklenené zábradlie na balkón https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/. Nemusíte sa však báť. Sklo je vysoko kvalitné, rovnako ako aj rám do ktorého sa osádza.

nechajte priestor dýchať

Väčšinou je to práve nerez. Tá je mimoriadne obľúbená pre svoju kompatibilitu s okolitým priestorom a vysokou odolnosťou proti nepriazniam počasia. Je takmer bez údržby – teda žiadne zbytočné opracovanie povrchu a nutné natieranie alebo konzervácia. Nerez nehrdzavie a preto vydrží aj dlhé roky s rovnakým vzhľadom a kvalitou materiálu. Kombinácia sklo / nerez preto nie je ideálna iba pre niektoré balkóny. Je totiž vhodná pre všetky typy balkónov. Univerzálne riešenie pre vašu spokojnosť. Ak hľadáte inšpiráciu kliknite na https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ a nechajte sa inšpirovať nádhernými prevedeniami rôznych typov balkónových zábradlý.