Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Rozvážame do tržnice ovocie z vlastnej úrody

Venujete sa pestovaniu ovocia vo vlastnom sade a dodávate na trh jablká, hrušky, slivky, marhule či broskyne? A prevážate do tržnice úrodu v drevených debničkách? Potom máme pre vás lepší návrh – vymeňte drevo za plast. Zaobstarajte si prepravky na ovocie vyrobené z polypropylénu. Čo to pre vás bude znamenať? Aké výhody to prinesie?

úroda broskýň

Pády debien počas prepravy – keď na seba naukladáte do auta desať drevených debien s broskyňami a rozbehnete sa trochu razantnejšie, debny sa začnú nakláňať a v prudkej zákrute sa celý komín zrúti. Drevené debničky nemajú žiadne zárezy, držia na sebe len váhou svojho nákladu, a takto riskovať karamboly s vašou úrodou, je prinajmenšom hlúpe. Ak však drevené debny vymeníte za plastové, získate výrazne lepšieho partnera, pretože plastové debny do seba zapadnú tak, že sa pri jazde nepreklopia.

broskyne v debnách

Jednoduché čistenie – ako chcete dôkladne vyčistiť drevenú debnu, keď je zašpinená od blata a prachu? To sa vám nepodarí, pretože drevo je iba hrubo opracované a nie je hobľované. Plastové prepravky sú naopak hladké a ich čistenie je ľahké. A špinavé debny sú vždy zlou vizitkou každého pestovateľa alebo dodávateľa ovocia a zeleniny na trh.

Farebná orientácia – plastové debny sa vyrábajú v rôznych farbách a pre vás to potom môže znamenať jednoduchšiu a rýchlejšiu orientáciu v zozbieraných produktoch. Nemusíte žiadne debny popisovať, postačí sa na ne jednoducho z diaľky zadívať a spočítať ich počty, aby ste mali jasno, koľko akých plodov už máte zozbieraných.

Jednoduchá manipulácia – s plastovými prepravkami na ovocie schoellerallibert.com sa ľahko manipuluje, majú na protiľahlých stranách k dispozícii úchyty, ktoré však na rozdiel od tých drevených nepraskajú. Výhodou je aj nízka hmotnosť prepraviek, čo veľmi uľahčuje prácu pri zbere.

Zdravotná nezávadnosť – prepravky sa vyrábajú z polypropylénu, čo je zdravotne nezávadný plast, ktorý sa osvedčil v potravinárskej výrobe a v poľnohospodárstve už v minulosti.