Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

IBC kontajnery ako nádoby na daždovú vodu

Nakupujte aj vy udržateľné plastové kontajnery Schoellerallibert, ktoré vyrába spoločnosť Schoeller Allibert a vsadte na kvalitu overenú trhom, rokmi, ale aj zákazníkmi. Spoločnosť si každým dňom získava nových zákazníkov, a to ako z radov právnických osôb, iných spoločností, firiem, závodov, priemyslov, tak aj spomedzi fyzických osôb, čo sú ľudia presne ako vy alebo ja. Je to z toho dôvodu, že výrobky tejto spoločnosti sú cenovo dostupné skutočne pre každého. To sa týka aj vyššie uvedených a spomínaných plastových kontajnerov, po ktorých je v súčasnej dobe neustále na trhu dopyt a ktoré sú žiadané azda do všetkých výrobných sfér a priemyslov.

produkt

Ich hlavnými úlohami je prepravovanie, skladovanie a rýchla a bezpečná manipulácia s kvapalinami všemožného druhu. Je veľmi dôležité, aby boli tieto kontajnery vyrábané tak, aby ani materiál ani uzávery v žiadnom prípade neprepúšťali vzduch z okolia alebo hocijaké iné plyny dovnútra tohto kontajnera. Tieto plyny by mohli veľmi ľahko zreagovať s týmito látkami vo vnútri tohto plastového kontajnera rovnako ako aj kyslík a napríklad v prípade takého farmaceutického či chemického priemyslu by to mohlo mať skutočne až katastrofálne, fatálne následky pre ľudí.

voda

Plastové kontajnery majú oficiálne označenie ako IBC, čo pochádza z anglického pojmu Intermediate bulk container, čo je možné doslova preložiť ako kontajnery veľkej alebo stredne veľkej objemovej veľkosti. Toto pomenovanie je opodstatnené, kedže sa vyrábajú plastové udržateľné kontajnery aj o veľkosti cez tisíc litrov v objemovej veľkosti. Tieto kontajnery sú s obľubou využívané taktiež ako plastové nádoby na zachytávanie a skladovanie daždovej vody, ktorú môžu ľudia využiť neskôr, napríklad v obdobiach extrémneho sucha na zavlažovania záhrad, trávnikov, polí, záhonov, skaliek, rastlín. Zachytená daždová voda sa vždy zíde.