Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Inštalujeme plastové okná na chalupu

Zdedili ste po rodičoch starú vidiecku chalupu, napríklad drevenicu, ale chcete ju osadiť plastovými oknami, ktoré majú lepšie izolačné vlastnosti? Prečo nie, je to dobrý nápad, pretože plastové okná na mieru patria k výrobkom, ktoré sa osvedčili v teréne už pred niekoľkými desiatkami rokov. Čo je vlastne na plastových oknách také dobré?

interiér domu

Životnosť – plastové okná majú neuveriteľne dlhú dĺžku života, je niekedy až prekvapujúce, že plast, ktorý trpí teplotnými výkyvmi, v lete znáša tropické horúčavy až 35 stupňov Celzia, av zime naopak silné mrazy pod dvadsať stupňov pod nulou, že neskrehne, neláme sa a nedeformuje. Plastové okná vám vydržia údajne až osemdesiat rokov, jedinou výnimkou je kovanie, ktoré sa môže opotrebovať rýchlejšie, a potom aj tesnenie. To sa musí meniť častejšie, ale zas to nie je drahé a výmenu tesnenia zvládnete aj sami.
Krása – výrobky z plastu mávajú taký umelý vzhľad a môžete mať dojem, že to akosi nie je ono. Napríklad niektoré detské hračky alebo športové potreby bývajú krajšie vyrobené z dreva, než z plastu. To ale neplatí pre plastové okná, ich krása vynikne pri každom type objektu, navyše sa zhotovujú na mieru, takže môžu byť skutočne rôznych rozmerov i tvarov.

krásny dom

Farba okien – aj plastové okno môže byť farebné, nielen okná drevené, opatrené náterom. Navyše náter na oknách časom oprýska a lúpe sa, zatiaľ čo plastové okná si svoju pôvodnú farbu uchovajú bez zmeny. Môžete sa z nich takto tešiť desiatky rokov.

Údržba – plastové okno stačí len raz za čas umyť bežnými upratovacími prostriedkami, stačí na to celkom obyčajná jedlá sóda a trocha octu, zriedeného s vodou. Okná sa dobre umývajú vrátane rámov a je to pomerne jednoduchá práca. Okrem umývania okien vám občas postačí premazať kovové súčasti olejom či vazelínou, ale inak okná nevyžadujú žiadne údržbárske práce. Je to výrobok veľmi stabilný, spoľahlivý a precízne zhotovený.