Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Sklo a jeho vlastnosti sa dajú využiť v mnohých prípadoch, napríklad ako zábradlie na balkón

Úprava fasády akejkoľvek budovy je výtvorom architekta, ktorý sa snaží vytvoriť čo najkompaktnejšie dielo a v modernom štýle, s využitím kvalitných materiálov a v duchu estetickej aj funkčnej stavby. Na to, aby budova mala všetko, čo si súčasná architektúra vyžaduje, je nutné vytvoriť ucelené dielo. Pracovať s úpravou exteriéru je súčasťou projektov všetkých bytových domov, ale aj rodinných domov či akýchkoľvek komerčných stavieb. Pri tvorbe sa upravujú všetky súčasti, terasy, balkóny či schodiská a podobne, spolu s nimi aj zábradlia ako ich neoddeliteľná časť. Aj tu sa vyžaduje citlivý prístup a využívanie vhodných materiálov v zhodných štýloch s budovou. Jedným z populárnych materiálov je sklo, ktoré sa dá tvarovať.

Výstavba si žiada nový prístup

Nadčasovosť je vlastnosť, ktorou sa dá označiť aj sklo. Výrobky z neho sa môžu aplikovať v mnohých polohách, zábradlie na balkón je jednou z možností, kde sa dajú naplno využiť jeho vlastnosti. Základné vyhotovenie skla je v čírom variante, a to je aj sklenene zabradlie na balkon jeho najlepšia vlastnosť, priepustnosť svetla. Okrem toho sa dá sklo vyrobiť aj ako pieskované, matné, mliečne či pokryť nejakým grafickým návrhom a podobne.

Nenápadné, ale estetické kotvenie zábradlia

V duchu moderných trendov sa sklenené zábradlia na balkóny spájajú bez ďalších pomocných prvkov ako je stĺpik či úchyt, najčastejšie sú to požiadavky na čisté línie bez rušivých elementov. Vyrába sa na mieru s ohľadom na umiestnenie, štýl budovy a rozmer celého balkóna. Bezpečnosť je zaručená, lebo zábradlie je možné montovať len z bezpečnostného skla požadovanej hrúbky. Pri kotvení zábradlia sa dajú používať rozličné druhy kotviacich prvkov a úchyty, ktoré sa vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele, aby v exteriéri vydržali dlhé roky. Tvar a dizajn zábradlia tak budú mimoriadne estetické, funkčné a kvalitne prevedené, čo vplýva na to, že pobyt na balkóne bude bezpečný a pre užívateľov aj príjemný.