Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Vegetariáni žijú dlhšie a spokojnejšie

Môže to byť cesta k lepšiemu, výkonnejšiemu, spokojnejšiemu životu, ale zmena začína u nás. Vegetariánstvo už dávno nie je len spôsob stravovania založený na prijímaní prevažne rastlinnej potravy, ale aj rešpektovanie seba a svojich potrieb, okolitého sveta a život v rovnováhe. Byť vegetariánom meditaciaajoga.sk má nesporné výhody s ohľadom na kvalitu života, dosahovanie dlhovekosti a znižovania chorobnosti. Vedeli ste, že sa dožívajú o 15 rokov viac ako “všežravci”? Existuje mýtus, že vegetariánska strava je jednotvárna, málo nutrične výživná či nezaujímavá. V skutočnosti pozostáva z množstva dôležitých zložiek, ktoré telu poskytujú minerálne látky a vitamíny.

vege recept

Zelenina, obilie, ryža, strukoviny, ovocie či orechy v správnom pomere s troškou fantázie môžu chutiť skvelo a byť aj lahôdkou na pohľad. Nemusíte mať problémy s cholesterolom – pri prijímaní živočíšnej potravy ho do tela vstrebáme zbytočné množstvo. Klesá tiež riziko nakazenia parazitmi z potravy, vyhnete sa vysokému krvnému tlaku a nepríjemným, nebezpečným ochoreniam typu diabetes, vysoký krvný tlak a podobne. Pri vegetariánskej strave nehrozí nadváha – organizmus je dostatočne vyživený a prijíma všetko, čo potrebuje bez negatívnych následkov.

vegetarián

Ak vám čo i len trochu záleží na ochrane našej planéty, máte ďalší dôvod, prečo vegetariánstvo stojí za zváženie. S mäsovou výrobou totiž úzko súvisí znečisťovanie životného prostredia – vody, používanie hnojív, ako aj klesajúca produkcia kyslíka. Preferovať rastlinnú potravu má aj svoje ďalšie pozitíva z ekonomického hľadiska – chov zvierat je často na úkor pestovania obilia, používaného na kŕmenie zvierat. V neposlednom rade je vegetariánstvo prepojené s našou duchovnou podstatou. Umožňuje súcitiť s inými tvormi, rešpektovať ľudstvo ako celok a budovať lásku ku svetu. Ak sa chcete o téme vegetariánstva dozvedieť viac, možno pre vás bude inšpiráciou naša webová stránka.