Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Základná čakra

O tantre bratislavatantra.sk možno hovoriť ako o filozofickom učení, umení a náboženstve, ktorého cieľom je oboznámiť ľudí s jemnými technikami darovania lásky, rovnováhy, dotykov a harmónie. Tantrizmus je veľmi starý a prebral množstvo základných stavebných kameňov z iných, známejších náboženstiev. Ako jedno z učení pochádzajúce z ďalekého východu, i tantrizmus sa zaoberá čakrami. Čakry sú energetické body v cele každého človeka, ktoré sú kľúčové napríklad v tradičnej čínskej medicíne. Tieto centrá spájajú naše nehmotné astrálne telo s tým hmotným, fyzickým, pričom ich hlavnou úlohou je prijímanie, rozvádzanie a premieňanie energie, a to ako negatívnej, tak i pozitívnej.

žena

Tieto energie sú následne rozvádzané do celého tela a podľa ich obsahu sa stanovujú naše nálady. Čakry sú teda kvázi akýmisi špongiami, ktoré dokážu absorbovať nálady ľudí v našom okolí a v závislosti od nich stimulujú i naše vlastné pocity. Ku príkladu, negatívne prostredie nám nedokáže dať pozitívnu energiu. Negatívna energia môže v našich čakrách spôsobovať bloky. Naopak, pozitívna energia je veľmi nákazlivá. Hlavných čakier v našom tele je celkom sedem, pričom ostatné,,čakrálne cesty´´ a prepojenia môžu presiahnuť počet tristotisíc. Prvou čakrou v tomto poradí je základná čakra, ktorá je zväčša označovaná červenou farbou.

tantra

Predstavuje element zeme a jej umiestnenie je medzi konečníkom a pohlavnými orgánmi. Otvára sa smerom dole a drží nás pri zemi – teda v kontakte s hmotným svetom. Taktiež do značnej miery ovplyvňuje chrbticu, nechty, všetky kosti, tvorbu krvi a stavbu buniek. Pokiaľ sa zaoberáte harmonizačnými a aktivačnými kameňmi, červený jaspis a granát sú kamene spájajúce sa práve s touto čakrou. Ohľadom drahokamov je dobré vlastniť aspoň jeden z tých, ktoré sú úzko spájané so základnou čakrou, ako býčie oko, rubín, achát.