Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Zápis firmy do OR SR a registračné sídlo

So zakladaním vlastnej firmy je veľa administratívnej práce, nezaobíde sa to bez neustálej návštevy úradov a samozrejme ani bez náročnej byrokracie, v ktorej zohráva podstatnú úlohu každý detail. Potenciálny podnikateľ môže svoju firmu založiť alebo si nejakú založenú firmu kúpiť.

Pri zápise firmy do Obchodného registra (OR SR) alebo pri zaevidovaní vykonaných zmien pri kúpe firmy zohráva úlohu registračné sídlo. V OR SR musí mať firma zapísanú svoju registračnú adresu. Adresu svojho sídla.

Stôl v kancelárii

A s týmto bodom môžu mať niektorí podnikatelia problém. Rozmýšľajú totiž, aké priestory sem zaevidujú. A možno takýmito extra priestormi alebo prenajatou kanceláriou ani nedisponujú. A nie je to ojedinelý prípad. Najmä pre začínajúcich a menších podnikateľov predstavuje prenájom kancelárie väčšiu finančnú záťaž. Niektorí podnikatelia zas k svojej činnosti takéto kancelárske priestory v realite nepotrebujú a svoju prácu vykonávajú z domu. Iným podnikateľom zas stačí k prevádzke podnikania iba ich vlastný počítač.

Všetci podnikatelia nemusia vlastniť kanceláriu

Potrebujú ale disponovať adresou bytových či nebytových priestorov, ktorú by mohli zapísať do OR SR. V takomto prípade sa ale nemusí jednať doslova o adresu miesta, v ktorom pracujú. Registračná adresa zapísaná do Obchodného registra slúži ako kontaktné miesto na zasielanie úradnej a firemnej pošty, pre návštevu obchodných partnerov a prípadne pre kontrolu zo strany štátnych orgánov.

Kancelária, notebook

Podnikateľ sem teda môže z hľadiska registračného sídla zaevidovať svoj dom alebo byt. Alebo inú nehnuteľnosť, ku ktorej však ak je táto v prenájme, potrebuje potvrdenie majiteľa priestorov.

V súčasnosti býva častým a cenovo výhodným riešením tejto otázky virtualne sidlo https://ezmluva.sk/virtualne-sidlo. Aj napriek názvu „virtuálne“ ide o skutočné priestory. Záujemca si v tomto prípade prenajíma ich lukratívnu adresu, ktorú následne môže zapísať do OR SR. Spraví to dobrý dojem na obchodných partnerov.

  • Okrem adresy si týmto spôsobom kúpi doplnkové služby sekretariátu. Príjem a skenovanie pošty, uchovávanie zásielok a prenájom konferenčnej miestnosti.