Growit

S našim on-line magazínom môžete obdivovať prírodné krásy na opačnom konci sveta aj módne prehliadky v Miláne, a to z pohodlia vášho gauča v obývačke.

Sklenené prvky treba dôkladne ukotviť

Stavby dnes rastú ako huby po daždi, ale väčšinou si neuvedomujeme, že za ich kvalitou a bezpečnosťou stoja mnohí vývojári a technickí pracovníci, ktorí sa venujú vlastnostiam materiálov, použitých na výstavbu, ale aj možnostiam ich kotvenia a prichytávania jednotlivých prvkov medzi sebou. Každý typ materiálu si totiž vyžaduje inú alternatívu kotvenia, iný spôsob a metódu, ktorá vyhovuje práve danému konštrukčnému typu. Pri projektovaní budov na bývanie, ale aj ostatných komerčných stavieb, dbáme predovšetkým na komfort prepojený s funkčnosťou a kvalitou celého diela. Mnohé nápady na prevedenie detailov sú veľmi odvážne, čo nie je v dnešnej dobe nič výnimočné, no je nutné mať na zreteli hlavne bezpečnosť prevádzky. Každý priestor tak môže nadobudnúť vzhľad moderného a funkčného prevedenia, v ktorom nemôže chýbať sklo a jeho varianty.

Veľké plochy skla treba kvalitne ukotviť

Najbežnejším variantom je spájanie sklenených plôch s hliníkom alebo nehrdzavejúcou oceľou. Vidieť to môžeme v podobe fasád budov, zasklených stien, opláštení, ale aj interiérových priečok, dverí či veľkoplošných okien a podobne. Na to, aby sklenené konštrukcie spĺňali všetky požiadavky na bezpečné použitie, sa používajú kvalitné kotviace prvky a profily. Pod označením MC PC12 https://lmmont.sk/kovanie-na-sklo-2/sklene-steny/ sa skrýva kotviaci profil Comfort, ktorý sa používa na sklenené tabule s hrúbkou 12 mm a je bez kapotáže.

Každý typ stavby má sklenené časti

Tento profil sa vyrába v dĺžkach 2, 2,5, 3 a 5metrov. Na 5-metrovej dĺžke profilu je nalepených 10ks plastových podložiek špeciálne určených pod sklo a zároveň je jeho súčasťou 15ks pohyblivých úchytov. Korekčný profil je vyrobený z eloxovaného hliníka a dodávateľom sú viaceré spoločnosti, LM-MONT je jednou z popredných firiem, zaoberajúca sa výrobou a realizáciou sklenených a hliníkových konštrukcií. Ich kvalita je už overená množstvom realizovaných stavieb na celom svete.